0
Your Cart
No products in the cart.

Sağlık Sigortası

Geçmişten günümüze artan maliyetlerin yanında tıbbi maliyetleri karşılamak bizler için bir öncelik haline gelmiştir. Yaşanan ve yaşanacak hastalıkların tedavisi yaptığınız birikimleri sarsmış olabilir. Tıbbi açıdan bir acil durum gerçekleştiğinde fon ayarlayabilmek ise canınızı sıkacak bir diğer durum olabilir. Tüm bu problemlere bir çözüm olarak ortaya çıkan sağlık sigortası poliçesi sizi mali sıkıntılardan koruyabilir. 

Sigortadan bahsediyorsak tabii ki çeşitli kategorilerden oluştuğundan da bahsedeceğiz. Sağlık sigortasının alt başlıklarına hep beraber bir göz atalım. 

Bireysel Sağlık Sigortası: Bireysel sağlık sigortası, bir kişinin tedavi maliyetini karşılayacak şekilde planlanmıştır. Bu sigortadan kendiniz, eşiniz, çocuğunuz ve anne ile babanız yararlanabilmektedir.

Kıdemli Vatandaş Sağlık Sigortası: Yaşı ilerlemiş kişilerin tüm sağlık harcamalarına uygun şekilde düzenlenen bu sigorta türünden yalnızca 60 yaş ve üstündeki kişiler yararlanabilmektedir. Yaştan ötürü meydana gelebilecek hastalık çeşitleri için kapsamlı teminat oluşturulmaktadır.

Grup Sağlık Sigortası: Grup sağlık sigortasında firmalar düzenlemeleri çalışanlarına genişletmektedir. Bunun yanında primi işveren sağlar ve sigorta bedelinin tekrardan doldurulması için hükümler verirler. Özetle bu tür sigorta türü maddi açıdan uygundur ve çalışanı çekmeye yöneliktir. Grup sağlık sigortasının yalnızca firmada çalışmaya devam edildiği sürece kullanılabileceğini unutmayınız. 😊

Hamilelik Sigortası: Hamilelik sigortası, doğum öncesi bakımın ve doğum sırasında meydana gelebilecek şeylerin maliyetini minimuma indirmenin en iyi seçeneklerinden biridir. Hamilelik sigortanız olmadan bu süreçte örneğin 40.000 Türk Lirası ödemeniz gerekiyorsa hamilelik sigortanız ile bu miktar 20.000 Türk Lirasına kadar düşebilmektedir. Özetle hamilelik sigortası hem sizin hem de ailenizin rahat bir süreç geçirmesine ön ayak olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı özel sağlık şirketlerinden aldığınız hizmetten ortaya çıkan maliyetin, sigorta şirketi tarafından karşılanmasına olanak sağlar. Bu sigortadan faydalanabilmek adına Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydolmalısınız. Ana sigorta, konuşulan sağlık şirketlerinin ortak ağıyla beraber size ve yakınınızdakilere destek sağlar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde sözleşme imzalanan özel hastane ve sağlık şirketlerinden fiyat farkı ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası: Özel sağlık sigortası, devlet aracılığı ile kontrol edilen sigorta programlarının aksine özel sağlık sigortası endüstrileri tarafından kontrol edilmektedir. Özel sağlık sigortası kapsamında gerçekleştirilen düzenlemeler ve yasalar çoğunlukla hangi sağlık hizmetinin alınacağı, bireysel ya da grup olması gibi durumlara göre belirlenir.

Özel sağlık sigortalarında primleri, sigorta şirketleri belirlemektedir. Bundan kaynaklı bir özel sağlık sigortasının maliyeti oldukça değişkendir.

Peki bu değişkenliği etkileyen faktörler nelerdir?

Tercih ettiğiniz özel sağlık sigortası planı,

  • Seçtiğiniz sigortacı,
  • Sürece dahil olacak kişi sayısı,
  • Sürecin gerçekleşeceği bölge şeklinde sayılabilmektedir.

Sağlık Sigortasının Kişiye Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

Acil hastaneye yatışınızı gerektirecek bir tıbbi durum, standart sağlık sigortası çerçevesinde olmaktadır. Bununla beraber sigorta planı tercih edilmediğinde hastalık daha önce belirlenmişse yalnızca istekler ciddiye alınır. Aşağıda bahsedeceğimiz iki durumda da hastane maliyetiniz sigorta sağlayıcıları tarafından karşılanır:

Kritik Hastalığa Karşı Tedavi: Bazı sigorta firmaları, tehlikeli hastalıkları tedavi etme amacıyla bütün masrafları karşılamak adına sigorta yapılacak miktara eşit ya da fazla meblağlar teklif ederler. Hastaneye yatmak, teşhisin konması ve ardından ilaç tedavisinin gerçekleşmesi içerisinde olmak üzere bütün tıbbi maliyet çoğu firma tarafından karşılanmaktadır.

Kaza ve Hastalığa Bağlı Hastanede Yatış Teminatı: Hastalık ya da kaza sonucu hastanede yatış sürecinde yapılan tüm tedavi giderlerini içinde barındırır. Tanınmış sigorta firmaları, sigorta bedeline kadar ya da daha fazlasına kadar tedavi ücreti sunarlar.

Tüm bunların yanında yatış öncesi ve yatış sonrası ücretlerinizi bir sağlık sigortası planı aracılığı ile karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda yoğun bakım oda ücretlerine bir üst sınır tanınmaz.

Bir sağlık sigortası poliçesi ile hayatınız boyunca mali yükü ciddi anlamda hafifletebilir ve uzun bir yol kat edebilirsiniz. Linterna Sigorta olarak sizin ve sevdiklerinizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak sağlık sigortası ile yanınızdayız. Uzman ekibimiz ile her alana yönelik çözümlerimizle 7/24 bir telefon kadar uzağınızdayız.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Son Yazılar

Ücretsiz Teklif Alın!

Müşteri Temsilcisi