0
Your Cart
No products in the cart.

Nakliyat Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Nakliyat sigortası hem uluslararası hem de yurt içine yapılan taşımacılık işlemlerinde hem taşınan eşyaların hem de taşıyıcı firmanın oluşabilecek herhangi bir sorun ya da kazaya karşı korunmasında oldukça önemlidir. Nakliyat sigortası ile eşyaların yükleme ya da boşaltma esnasında başına gelebilecek herhangi bir zedelenme ya da kaza gibi durumların yanı sıra eşyaların transferi sırasında yaşanabilecek kazaların ve eşyaların kaybolması gibi durumların da önüne geçilmektedir. Bu noktada taşımacılık yapılırken mutlaka nakliyat sigortası yapılması gereklidir. Peki, nakliyat sigortası nedir ve nakliyat sigortası yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat sigortası kara, hava, deniz ya da demiryolu taşımacılığında oluşabilecek tüm sorunlara karşı taşınan eşyaların korunması için yapılan sigorta türüdür. Nakliyat sigortası ile taşıma sırasında yaşanan kazalar ile eşyaların zarar görmesi ya da eşyaların taşıma birimine yüklenirken veya taşıma biriminden indirilirken hasar alması gibi durumlarda zararın karşılanması sağlanır. Bununla birlikte eşyaların kaybolması gibi durumlarda da nakliyat sigortası büyük önem taşımaktadır. Nakliyat sigortası sadece taşıyıcı firma tarafından kaynaklanan kazalara karşı değil aynı zamanda doğal afet gibi elde olmayan sebepler ile ortaya çıkan kazalara karşı da eşyaların güvencesini sağlar. Nakliyat Sigortası; kara, deniz, hava ve demir yoluyla bir yerden diğer bir yere taşınmakta olan her türlü yükün, taşınmaları sırasında karşılaşabilecekleri risklerden kaynaklanan hasarlara karşı, Genel ve Özel Şartlar ile belirlenmiş sınırlar çerçevesinde teminat sağlamaktadır. Nakliyat Sigortası ile ürün/mal satıcının tesisinden çıktığı andan başlayarak alıcının tesisine ulaşana kadarki taşıma sırasında oluşabilecek her türlü riske karşı üst düzey koruma sağlamaktadır. Bu koruma kapsamına indirme, yükleme  ve bu esnada yükün parçalarının sökülüp yeniden takılmasıda girmektedir. Ürünün ülke içinde veya bir ülkeden diğerine deniz, hava veya kara yolu ile taşınması esnasında oluşabilecek kayıp ve hasarlar sigortanın kapsamındadır. Deniz taşıma sigortası satış sözleşmesi doğrultusunda FOB (Gemi Bordasında Teslim), CIF (Mal Bedeli, Sigorta ve Navlun Ödenmiş Teslim) veya CFR (Mal Bedeli ve Navlun) teslimde alıcı veya satıcı tarafından yapılabilmektedir.

Nakliyat ve Proje Kargo Taşımacılığı sigortalarında uzman ve tecrübeliyiz

Bir projede kullanılacak geniş, büyük, ağır veya kritik ekipmanların yurtiçi ve uluslararası nakliyesi esnasında karşılaşabilecekleri rizikoları  proje kargo nakliyat sigortası ile teminat altına alınır. Nakliye esnasında oluşabilecek rizikolar sebebi ile projenin başlangıcının gecikmesi sonucu projenin beklenen tarihten sonra başlaması sebebiyle oluşacak gelir kaybı veya  ek masraflar “Marine Cargo Delay in Start Up” ile teminat altına alınmaktadır. İnşaat, ithalat ve ihracat,  ve üretim sektörlerinde başarı ile taşımacılık sigortaları ile ilgili destek vermekte ve karmaşık deniz nakliyatı hasarları yönetmekteyiz.

Nakliyat Sigortaları ile ilgili Linter Sigorta programları;

Kapsamlı “tüm riskler teminatı” içerir, Esnek teminat seçenekleri sunar, Dünya çapında hasar değerlendirmesi ve çözüm desteği verir, Ayaklanma, grev ve tehlikeler için teminatlarda genişletme sunar, İhtiyaç doğrultusunda özel teminatlar verir, Yüksek oranda indirim sunar, Proje başlama tarihindeki gecikme (DSU) için genişletme verir, Sadece yurtiçi taşıma seçeneği sunar, Depolama yapabilme imkanı sağlar, Üretim aşamasından başlamak üzere ürünün nihai tüketiciye satışına kadar geçen süre içinde nakliyat dahil olmak üzere doğabilecek tüm risklere karşı teminat verir. Çözümlerimiz optimum maliyet ile  geniş kapsam ve yüksek koruma sağlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Son Yazılar

Ücretsiz Teklif Alın!

Müşteri Temsilcisi