0
Your Cart
No products in the cart.

Nakliyat Sigorta Poliçesi

Mülkünüzü A noktasından B noktasına taşımaya karar verdiyseniz taşıma sırasında eşyalarınızın güvenle varıp varmayacağı konusunda da endişeye düşmüşsünüzdür. Nakliye sırasında oluşacak tehlikeyi sınırlandırmak için mallarınızı dikkatli bir şekilde hazırlamaya ve taşımaya olanak sağlayan nakliyat sigortasını tercih edebilirsiniz. 

Nakliyat sigortası evinizi, dükkanınızı veya şirketinizi bir yerden başka bir yere gereken taşıma şekliyle güvenli bir şekilde ulaştırmanıza olanak sağlayan bir poliçedir. Bu güvence, eşyalarının değerine ve mülkün yüklenmeden iletilen varış noktasına götürülürken sigorta şirketinin aldığı risk seviyesiyle ilişkilidir. Nakliyat sigortası; eşyaların nakliye aşamasında paketlenmesi veya paketten çıkarılması, taşınması ya da indirilmesi, depolanması gibi adımlardan meydana gelebilir.

Nakliyat sigortası taşınan eşyaların çeşidine ve taşımanın gerçekleştiği birime göre farklı alt başlıklar altında düzenlenir. Gelin beraber nakliyat sigortası türleri nelermiş bir bakalım.

Emtia Sigortası

Emtia sigortası; kara, deniz ve hava yolunda nakliye gerçekleşirken oluşabilecek kaza ve hırsızlık olaylarına karşı önlem almanızı sağlayacak bir nakliyat sigortası türüdür. Emtia sigortası yaptırdığınız durumda  yük bedelinin yanında sigorta ücreti gibi giderleri sigortalama olasılığınız olmaktadır. Emtia sigortası size bazı kategoriler altında teminat sağlar. Bu teminatlar şu şekildedir:

Geniş Teminat: Bu teminat türü sigortalının bilinçli hasar vermesi, olağan hacim kaybı, ambalajlanmadaki uygunsuzluk, belirtilmeyen kusur, gecikme, yerine getirememe, zarar gibi bazı istisnalar dışında hasarları güvence altına alır.

Dar Teminat: Dar teminat ise nakliye aracının çarpışması, devrilmesi, dibe batması ya da yanması gibi durumlarda eşyalarınıza gelecek zararı karşılamaktadır.

Tam Ziya Teminatı: Emtia sigorta teminatları arasında yer alan tam ziya teminat, nakliye aracı ve tüm eşyalarınızı güvence altına almaktadır.

Diğer nakliyat sigorta türleri alt başlığımıza geçmeden önce emtia sigortasının sağlayabileceği bazı poliçe türlerinden bahsetmek istedik. Bunlardan ilki kati poliçe olmaktadır. Kati poliçe, mülkünüzü araca taşımadan önce ihtiyaç duyulan bilgilerin düzenlemesini içerir. Aynı zamanda sefer bazlıdır. İkincisi flotan poliçesi olmaktadır. Flotan poliçesi, bankaların sağladığı şartlı banka garantisinin bulunduğu ön poliçedir. Bir diğer nakliyat poliçesi ise nakliyat abonman poliçesi olmaktadır. Nakliyat abonman poliçesi, bir sene boyunca yapılacak tüm nakliyatları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Aynı zamanda senelik peşin sigorta teminatı sağlar. Nakliyat abonman poliçesi size birden fazla avantaj sağlamakla birlikte güvence seviyenizi desteklemektedir. Bu avantajları öğrendiğinizde şaşıracağınızı ve gözden geçirmek isteyeceğinizi düşünerek maddelere ayırmak istedik:

  • Yıllık sevkiyat miktarına göre fiyatlarda indirim olabilmektedir.
  • Sözleşmede bir araç için kesinleştirilmiş limite kadar sigorta yaptıran kişinin geç haberdar etmesi haklarınıza zarar vermez.
  • Gerçekleştirilecek sigorta fiyatı miktarını düşürür.
  • Sözleşmede bahsedilen kurallara bağlı bir şekilde belirlenen limite kadar sigorta yaptıran kişiye otomatik teminat olasılığı sunar.
  • Bahsedilen koşulların gerçekleşmesi ve sözleşmeye yazılması gerekliliği ile prim iadesi sağlanabilir.

Nakliyat abonman poliçesinden sonra ise size sunacağımız son poliçe blok abonman poliçesi olmaktadır. Blok abonman poliçesi, sigortalı ya da sigortasız şirketlerin anlaştığı teminat limitini bir seferlik olacak şekilde senelik taşıma bedelinin iletildiği poliçedir.

Navlun Sigortası

Poliçede meydana gelebilecek zarar olasılığı sebebiyle tehlikelere karşı sigortalanan mülkün korunduğu bir sözleşmedir. Gümrükleme adına bir sigorta faturasına, sadece veriler ticari faturada olmadığında ihtiyaç duyulur.

Tekne ve Yat Sigortası

Bu sigorta türü sayesinde tekne ve yatlar deniz üstünde meydana gelebilecek herhangi bir doğal afete ve tehlikeye karşı koruma altına alınır.

Bir gün içerisinde neler yaşayacağımızı ve geleceğimizi bilemediğimiz gibi eşyalarımız taşınırken de onların başına ne geleceğini bilemeyiz. Linterna Sigorta ile nakliyat sigortası çözümüyle size kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Uzman ekip arkadaşlarımız ile 7/24 ihtiyaç anında sizinle birlikte olmaya çalışıyor; hasar tespiti yapıldığı andan itibaren yanınızdan ayrılmıyoruz. Siz de eşyalarınız taşınırken huzurlu bir şekilde kahvenizi yudumlamak istiyorsanız Linterna Sigorta bu hayalinizi gerçekleştirmek için sizinle!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Son Yazılar

Ücretsiz Teklif Alın!

Müşteri Temsilcisi