0
Your Cart
No products in the cart.

Kasko Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Kasko sigortası, bir kaza geçirmişseniz, hasar veya yaralanmaları önlemeye yardımcı olmak için çalışır. Özellikle online alışveriş yapıyorsanız, doğru kasko sigortasını bulmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Aslında, evinizin rahatlığında teminatları araştırabilir, fiyat teklifi alabilir ve sigortanızı satın alabilirsiniz. Ancak, başlamadan önce bu soruların cevaplarını bilmek istersiniz:
  • Ne tür bir araba kullanıyorsunuz?
  • Yılda kaç kilometre sürüyorsunuz?
  • Nerede yaşıyorsunuz?
  • Sürüş geçmişiniz nedir?
  • Arabanızı kim sürecek?
  • Kasko sigortanızda herhangi bir boşluk var mı?
Kasko sigortası primleri yaşa, cinsiyete, araba kullanma deneyimine, kazaya, hareketli ihlal geçmişine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Ayrıca, bir aracı finanse ediyorsanız, borç veren belirli kasko sigortası türlerini taşımanızı şart koşabilir.

Kasko Sigortası Nedir?

Bu kapsam, araç onarımı veya araç kazası durumunda aracınızın araba tamirleri gibi hasarlarının ödenmesine yardımcı olur. Şehrinizin muhtemelen takip etmeniz gereken bazı kasko sigortası gereksinimleri olacaktır. Ayrıca, aracınız için uygun bir kapsam sınırı da seçmeniz gerekir.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kasko sigortanız, bir kazadan sonra size karşı yapılan bedensel yaralanma ve maddi hasar taleplerinin karşılanmasına yardımcı olur. Bu, hasarlı araçların onarımını ve siz veya yolcularınız için tıbbi tedaviyi içerir. Politikanız ayrıca herhangi bir mülke kazanızdan kaynaklanan hasarları da kapsayabilir.

Kasko sigortası şu teminatları sunar:

Tıbbi ödeme kapsamı, Arıza sigortası, Çarpışma sigortası, Kapsamlı sigorta, Oto cam sigortası, Araba sigortası çekme kapsamı, Kiralık araba sigortası, Bedensel yaralanma sorumluluk sigortası, Otomatik mal hasarı yükümlülüğü, Sigortasız sürücünün bedensel yaralanması, Sigortasız sürücü mal hasarı, Boşluk sigortası. Bedensel yaralanma: Bir trafik kazasından sorumlu olduğunuzda başkalarının tıbbi faturalarını öder. Maddi hasar: Başkasının arabasını veya garaj kapısını kırma gibi kazara hasara neden olduğunuzda, başkalarının mülkünün onarımını öder. Aynı derecede önemli olan, kasko kapsamınız, bir kazaya uğradığınızda yasal savunmanız için ödenir. Size karşı açılan bir davanın bir parçası olduğunda para ödeyebilir.

Kasko Sigortası Maliyeti Nedir?

Kasko sigortası maliyetiniz aşağıdakiler dahil çeşitli faktörlere bağlı olacaktır: Sürüş rekoru, Yaş ve medeni durum, Aracınızın garajda bulunduğu konum, Otomobilin markası ve modeli. Doğru kapsam olmadan, cezalar ve para cezalarıyla da karşılaşabilirsiniz. Örneğin, bir polis memuru sigortasız araba kullandığınızı öğrenirse bir para cezası kesebilir veya ehliyetinizi alabilir. İhtiyacınız olan kapsam düzeyini bulmanıza yardımcı olabiliriz. Kasko sigortası kapsamları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Linterna Sigorta dan bir kasko sigortası teklifi alarak başlayın.

Kasko Sigortası Nasıl Fiyatlandırılır?

Kasko politikanızın maliyetini belirlemek için kasko sigortası hesaplayıcılarını kullanabilirsiniz. Bunlar aşağıdaki faktörleri dikkate alır: Sürüş Rekoru: Güvenli bir sürüş rekoru, sigorta şirketlerine kaza yapma veya enkaza girme olasılığınızın düşük olduğunu gösterir. Yer: Suç oranı yüksek ve nüfusun fazla olduğu bölgelerde yaşamak priminizi artırabilir. Kapsam Geçmişi: Kasko sigortası kapsamı, sigorta şirketinize sorumlu bir araç sahibi olduğunuzu gösterir ve bu da oranınızı düşürür. Araç: Güvenlik özelliklerine sahip ve piyasa değeri daha düşük olan araçların sigortalanması genellikle daha düşük maliyetlidir. Zaman: Yolda daha fazla zaman geçirirseniz, kaza geçirme olasılığınız yüksektir, bu nedenle daha yüksek bir prim ödemeniz gerekebilir. Bugün bizden çevrimiçi bir kasko sigortası teklifi alarak geniş kapsama sahip olmanın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kasko Sigortasının Amacı Nedir?

Kasko sigortası neden önemlidir? Kasko sigortasının amacı, şehrinizin kapsamı için gerekeni karşılamanın ötesine geçer. Sigortasız bir sürücü tarafından vurulduysanız, bu politikalar onarım ve tıbbi faturaların ödenmesine yardımcı olabilir. Onsuz, bu masrafları cebinizde ödemek zorunda kalacaksınız. Kasko sigortası kapsamı, düzenli sağlık sigortanızın karşılayamayacağı tıbbi masrafların ödenmesine yardımcı olabilir.

Kasko Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Dar Kasko: Kasko sigortasında yer alan ana teminat gruplarının birkaçı için teminatın verildiği çeşittir. Kasko: Kasko sigortasında yer alan ana teminat gruplarının hepsi için teminatın verildiği çeşittir. Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortasında yer alan ana teminat gruplarının hepsi ve ek sözleşme ile teminat kapsamına giren risklerin bazıları için teminatın verildiği çeşittir. Günümüz piyasasında satışa sunulan kasko ürünlerin çoğu genişletilmiş kasko sınıfında yer alır. Tam Kasko:  Kasko sigortasında yer alan ana teminat gruplarının hepsi ve ek sözleşme ile teminat kapsamına giren tüm riskler için teminatın verildiği çeşittir. Kasko sigortası teminatı hangi kasko çeşitine uyuyorsa mutlaka poliçede belirtilmelidir. Poliçe satın alırken bu noktaya dikkat edilmelidir. Kasko Sigortasının Yararları: Üçüncü bir şahsın ölümü ya da bedensel yaralanması ya da arabasında herhangi bir hasar olması durumunda, kasko sigortası poliçesi tazminat sağlar. Bu tür kasko sigortası üçüncü taraf sigortası olarak bilinir ve sadece sizi değil, aynı zamanda sizi veya aile üyelerini de korur. Kapsamlı kasko sigortası, üçüncü şahısların iddialarına / hasarlarına ek olarak, aracınızı terörist saldırılar, hırsızlık, isyanlar, deprem, kasırga vb. gibi doğal felaketlerden korur. Bazen kasko sigortası kafa karıştırıcı ve anlaşılması zor olabilir. Politikayı seçerken kasko sigortası alıcılarının izlemesi gereken bazı kurallar vardır. Kasko sigortası kriz anında harika bir arkadaş gibi davranır. Bir kazada meydana gelen kayıpları karşılar ve böylece cebinizden büyük miktarda ödeme yapmanızı önler. Kasko sigortası, büyük miktarın kaybını aşağıdaki şekilde dengelemeye yardımcı olabilir: Bir kaza ölümle sonuçlandığında hayatta kalanlara fayda sağlar. Kaza sonucu aleyhinize açılmış olan yasal harçlar da dahil olmak üzere davaları kapsar. Bir kazada meydana gelen hasar nedeniyle araç onarım faturalarını kapsar. Kaza, yangın vb. gibi kazalardan kaynaklanan hasarları kapsar. Ek indirimler: Kasko sigortası poliçeleri, hırsızlık veya aynı sigortacı ile birden fazla poliçe sahibi olmak için prim indirimlerine izin verir. Ayrıca, izninizle aracınızı süren diğerlerine kapsamı genişletmek için ek avantaj sağlar.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Son Yazılar

Ücretsiz Teklif Alın!

Müşteri Temsilcisi